Hisseni Seç, Ücretsiz Analiz Desteği Sağlayalım

ahlatcı

Analizini İstediğiniz Hisse'yi Seçin, Ücretsiz Analiz Desteği Sağlayalım!

 

Borsa İstanbul’da işlem gören tüm hisse senetleri için ücretsiz borsa analizi talebinde bulunabilirsiniz. Hisse analizini size iletebilmemiz için iletişim bilgilerinizi doğru girmelisiniz. Uzman ekibimiz seçtiğiniz hissenin analizini en kısa sürede e-mail adresinize gönderecektir. Detaylı bilgi almak için; 444 0 968'i arayabilirsiniz.

 

Günlük borsa analizi, BIST100 teknik analiz, BIST30 teknik analiz, hisse teknik analiz, temel analiz, borsa grafik okuma ve daha fazlasını sizlerle paylaşıyoruz.

 

Genel borsa analizi, tüm finansal piyasalardaki akışı makro bakış açısı ile devamlı olarak inceler ve temel analiz yöntemleri ile değerlendirir.

 

 BIST100 Teknik analiz Borsa İstanbul’da işlem gören piyasa ve işlem açısından en yüksek 100 hisse senedi performansını, BIST30 Teknik analiz ise Borsa İstanbul’da işlem gören piyasa ve işlem açısından en yüksek 30 hisse senedi performansını ölçer. 

 

Hisse teknik analiz işlemi fiyat ve hacim gibi teknik göstergeler ile bir hisse senedinin fiyatı pahalı mı yoksa alım için uygun seviyede mi olduğuna dair fikir verir. 

 

Borsa grafik okuma işlemi ise grafik üzerinde geçmişteki piyasa hareketleri inceler. Çeşitli teknik analiz yöntemleri kullanarak geleceğe yönelik fiyat tahminleri yapılmasına olanak sağlar.

 

BIST100 teknik analiz ve BIST30 teknik analiz ile piyasa trendinin hangi yöne doğru olduğunu anlamak, piyasayı belirleyici endeks etkisi ile değerlendirmek, yapılan hisse teknik analiz işlemini güçlendirir. Böylece iyi fiyattan kar ederek işlemi tamamlamak ya da olumsuz fiyat değişikliklerine karşı az zarar ile işlemi tamamlamak için optimum seviyeler belirlenir.

 

Günümüzde işlem yapılan birçok platform üzerinden borsa takibi yapmak ve teknik analiz yöntemlerini kullanmak hiç olmadığı kadar kolay hale gelmiştir. Fiyat takip edebilmenin yanı sıra, uygulamalar üzerinden anlık yurtiçi ve dünyadaki gelişmelerden haberdar olmak mümkündür. Analiz yaparken teknik analiz ile temel analizi beraber değerlendirmek sağlıklı sonuç vermektedir.

 

Temel analiz makro düzeyde tüm ekonomik gelişmeler ve fiyatlar üzerinde anlamlı sonuçlara yol açan değişimleri, açıklamaları, politikaları kapsar. Merkez bankası açıklamaları, döviz pariteleri için önemli temel analiz verisidir. Sektör bazlı açıklanan bir teşvik ise hisse senetleri için temel analiz kapsamındadır. Yine bilanço rasyoları ve bilanço alt kalemleri önemli temel analiz verileridir.

 

Borsa Grafik Okuma Yaparken En Sık Kullanılan Kavramlar 

 

Trend:
Fiyatların belirli bir zaman içinde ilgili grafikte artış, azalış ya da yatay eğimidir. Fiyatlar genel düzeyini etkileyen beklenmedik bir gelişme olmadıkça trendin devamı beklenir.

 

Eğilim çizgileri:
Fiyatların belirli bir zaman içinde en yüksek ya da en düşük olduğu seviyelerde standart sapmalarında aşırılık oluşmamış ise eğilim çizgileri takip edilerek alt ya da üst seviyeler için fiyat tahmini oluşturulabilir.

 

Destek-direnç noktaları:
Destek direnç noktaları birçok formülasyon ile belirlenebilir. En sık kullanılan destek-direnç hesaplaması pivot analizi üzerinden oluşturulan fiyatlardır.

 

Fiyat kanalı:
Fiyatların belirli bir zaman içinde oluşan alt ve üst eğilim çizgilerinin oluşturduğu paralel yapı fiyat kanalını oluşturur.

 

Formasyonlar:
Formasyonlar kullanılarak fiyatların hangi yönde ilerleyeceği bilgisi öngörülmeye çalışılır. Grafik üzerinde çok sayıda hareketin belirli bir formda oluşması ile ayırt edici gösterge olur. Günümüzde yazılımların grafik formasyonlarını otomatik tespit etmesi ile kullanımı kolaylaşmış ve al sat için yatırımcıların karar vermesinde önemli bir faktör olmuştur.

 

İndikatörler:
Bu göstergeler genellikle üzerinde çalışılan finansal enstrümanın, fiyatını, hacmini, belirli zaman dilimindeki ortalamalarını ve çeşitli özelliklerinden türetilen veriler ile elde edilir. Grafik okuma yaparken birden fazla indikatöre bakarak yorumlamak az hata payı ile fiyat tahmini yapmayı sağlar.
 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirmeyi okudum, kabul ediyorum.
Risk Uyarısı

Burada yer alan her türlü yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

  www.ahlatciyatirim.com.tr sayfalarında yer alan her türlü piyasaya ait sayısal veri, hesaplayıcılar, fiyatlar, raporlar, araştırma, haber, görüşler ve tavsiyeler genel anlamda bilgi vermek amacıyla halka açık olarak hazırlanmış gösterge niteliğindedir. Bunların izinsiz kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan, manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Risklere ilişkin olarak size sunulacak olan risk bildirim formlarını dikkatle okuyunuz.