Ahlatcı Yatırım Kimdir?

Kuyumculuk ve Döviz sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübeye sahip köklü ve seçkin Ahlatcı Grup güvencesi ile 7 Ekim 2016 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun vermiş olduğu Geniş Yetkili Aracı Kurum yetkisi doğrultusunda, Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 55.000.000 TL sermayesi, güncel teknolojik altyapısı, engin piyasa tecrübesi ve deneyimli yönetim kadrosu ile sermaye piyasasında faaliyetlerine başlamıştır.

Merkezi İstanbul Maslak’ta bulunan Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. İstanbul Göktürk, Ankara İrtibat Büroları ve Çorum Şube ile BİST, VİOP, Forex, Opsiyon ve Yurtdışı Vadeli Ürünler (Futures), Bireysel Portföy Yönetimi ve Kurumsal Finansman alanlarında hizmet vermektedir. Ahlatcı Yatırım markasıyla sermaye piyasası faaliyetlerine başlayan kurumumuz, kalite ve güven prensiplerine bağlı, kurumsal bir yönetim yapısına sahiptir.

Ahlatcı Yatırım; müşteri memnuniyetini ön planda tutan, güçlü sermaye yapısı ve rekabetçi avantajları ile her zaman şeffaf ve dürüst çalışma anlayışı içerisinde faaliyetlerini tüm yurt genelinde katma değer yaratarak sürdürme anlayışındadır.

Vizyonumuz

Konusunda deneyimli eğitim kadrosu, yüksek teknolojik altyapı ve geniş ürün yelpazesi ile yatırımcı memnuniyetini ön planda tutarak sermaye piyasalarını ve finansal okuryazarlığı ülkemizde yaygınlaştırmak.

Misyonumuz

Ahlatcı Holding’in piyasa tecrübesi ve ticari ilişkilerinde karşı tarafa sağladığı güveni devam ettirerek sermaye piyasalarında yatırımcılara en iyi şartlar altında birlikte çalışabilecekleri profesyonel bir kurumsal yapı oluşturmaktır.

Ahlatcı Holding

Ahlatcı Holding 1984 yılında Çorum’da küçük bir kuyumcu dükkanı ile iş hayatına başlamıştır. 1984 yılından günümüze yıllık 450 Milyar TL’lik iş hacmiyle  6 ana sektörde 43 şirket ile faaliyetlerine devam etmektedir. 2,6 Milyar TL öz sermaye, 8,1 Milyar TL aktif büyüklük ve 373 Milyar TL yıllık ciro ile Türkiye’nin Altın üretimi ve ihracatı alanında önemli yere sahip olan grubumuzun, 4350 çalışanı ile güçlü bir insan kaynağı mevcuttur. Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere 32 ülkeye ihracat yapan Holding, 5,3 milyar doları aşan bir ihracat hacmine sahiptir. Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin sıralandığı Fortune 500 Türkiye Araştırması 2020 sonuçlarına göre Ahlatcı Metal Rafineri 2020'de 31,5 Milyar TL'lik net satış rakamıyla Fortune 500 listesinde 11. sırada yer aldı. Ahlatcı Kuyumculuk ise 41,5 milyar TL'lik ciroyla listede 7. oldu. Türkiye iç pazarında; bilezikte %40, alyansta %30 ve spot altın piyasasında da %20 pazar payına sahiptir.

Risk Uyarısı

Burada yer alan her türlü yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

  www.ahlatciyatirim.com.tr sayfalarında yer alan her türlü piyasaya ait sayısal veri, hesaplayıcılar, fiyatlar, raporlar, araştırma, haber, görüşler ve tavsiyeler genel anlamda bilgi vermek amacıyla halka açık olarak hazırlanmış gösterge niteliğindedir. Bunların izinsiz kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan, manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Risklere ilişkin olarak size sunulacak olan risk bildirim formlarını dikkatle okuyunuz.